Strona głównaPyszne przepisyZamknij je w lodówce: ta żywność nie pozwala zasnąć w nocy -...

Zamknij je w lodówce: ta żywność nie pozwala zasnąć w nocy – i zawieś zamek

Problemy ze snem są często spowodowane nie tylko stresem lub napięciem nerwowym.Często są spowodowane złym odżywianiem.Eksperci powiedzieli nam, jakie cztery pokarmy dosłownie nie pozwalają zasnąć w nocy.

Pierwszym takim produktem jest ciemna czekolada.Wszystko ze względu na obecność w jej składzie teobrominy, która zwiększa tętno człowieka.Dlatego surowo zabrania się spożywania tego produktu w nocy.Podobna sytuacja z zieloną herbatą – zawiera kofeinę, teobrominę i teofilinę, które pobudzają nawet silniej niż mocna kawa.

Fasola, w każdej postaci, może zakłócać normalny sen.Wszystko dlatego, że jest produktem złożonym i zmusza organizm do przejścia w 'aktywną’ fazę przetwarzania żywności, podkreśla portal WomanHit.

Kolejnym produktem szkodliwym dla snu jest czerwone mięso.Podobnie jak w poprzednim przypadku, organizm zużywa zbyt dużo energii na jego trawienie.Zaleca się spożywanie takiego produktu tylko w pierwszej połowie dnia.

Wcześniej Rosjanom wyjaśniono, dlaczego nie powinni jeść lodów w upale.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten