Strona głównaDla gospodyni domowejJak jeszcze mądre hostessy używają folii aluminiowej: 13 lifehacków dla domu i...

Jak jeszcze mądre hostessy używają folii aluminiowej: 13 lifehacków dla domu i kuchni

Folia aluminiowa – niezwykle wszechstronny i niedrogi materiał, który może znaleźć wiele różnych zastosowań w domu.Niezależnie od tego, czy remontujesz, gotujesz, fotografujesz, czy po prostu porządkujesz swój dom, ten niedrogi produkt zawsze okaże się niezwykle przydatny.

Polecamy 15 kreatywnych lifehacków, które pomogą ci w pełni wykorzystać folię i sprawią, że wiele codziennych zadań będzie łatwiejszych i bardziej wydajnych.

Po pierwsze, folia pomoże chronić okucia mebli przed farbą podczas renowacji.Wystarczy owinąć uchwyty szafek i inne części aluminiowym materiałem, a pozostaną one w idealnym stanie.

Po drugie, ze względu na właściwości przewodzące folii, może być ona używana jako improwizowany przewodnik do zasilania różnych urządzeń.Na przykład, może być używana do 'przedłużania’ baterii AAA, jeśli nie masz pod ręką baterii paluszkowych.

Po trzecie, folia będzie doskonałym środkiem do ostrzenia nożyczek.Wystarczy kilka razy przeciąć podwójnie i potrójnie złożony materiał, a ostrza ponownie się naostrzą.

Po czwarte, w przypadku braku prawdziwego lejka, podobne urządzenie do bezpiecznego przenoszenia płynów można uformować z folii do pojemników.

Po piąte, folia może również zastąpić korek do butelki , jeśli oryginalny został zgubiony lub zaginął.

Po szóste, zawijanie żywności w folię przedłuża jej okres przydatności do spożycia w lodówce , a także może chronić pudełko zapałek przed wilgocią.

Po siódme, zmięty kawałek folii jest doskonały w usuwaniu rdzy z rur i kranów , zastępując specjalne szczotki.

Po ósme, jeśli umieścisz folię między żelazkiem a plastikową torbą, możesz hermetycznie zamknąć tę ostatnią bez zabrudzenia powierzchni grzewczej żelazka.

Po dziewiąte, folia będzie służyć jako doskonałe ścierniwo do szybkiego czyszczenia przyborów kuchennych , takich jak patelnie i garnki z tłuszczu i żużlu.

Po dziesiąte, owinięcie nóg ciężkich mebli folią ułatwi ich przesuwanie po dywanie.

Po jedenaste, kładąc folię na desce do prasowania, można znacznie przyspieszyć proces prasowania , ponieważ materiał będzie odbijał ciepło żelazka.

Po dwunaste, folia może być wykorzystana do stworzenia budżetowego reflektora dla początkujących fotografów , którzy chcą nauczyć się podstaw fotografii studyjnej.

Po trzynaste, wyłożenie dna pojemnika z farbą folią znacznie ułatwi sprzątanie po skończonej pracy.

Jak widać, folia aluminiowa – to prawdziwie magiczny materiał, który może rozwiązać wiele zadań domowych i ułatwić wykonywanie różnych czynności.Skorzystaj z tych flyhacków, a zaoszczędzisz pieniądze, czas i wysiłek, ponieważ w przypadku większości potrzeb domowych zawsze będziesz mieć pod ręką przydatny kawałek folii.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten