Strona głównaDla gospodyni domowejSer należy przechowywać tylko w ten sposób: nie wyschnie ani nie zwietrzenieje

Ser należy przechowywać tylko w ten sposób: nie wyschnie ani nie zwietrzenieje

Ser wymaga specjalnych warunków przechowywania.W przypadku niewłaściwego przechowywania produkt może ulec starzeniu i stracić swój smak i aromat.

Sery najlepiej przechowywać w lodówce w temperaturze od zera do sześciu stopni Celsjusza.Idealnym miejscem jest przegroda na owoce i warzywa, a najmniej pożądanym półki na drzwiach.

Wilgotność powinna wynosić około 85-90%, w przeciwnym razie produkt szybko wyschnie.Zbyt wysoka wilgotność może powodować rozwój pleśni.

Ser nie powinien być przechowywany obok żywności o silnym zapachu (np. cebuli lub czosnku), ponieważ może wchłaniać nadmierne aromaty.

Nie jest dobrym pomysłem przechowywanie sera na drzwiach lodówki.

Zdjęcie: freepik.com/freepik.

Pergamin do pieczenia lub folia mogą pomóc chronić ser przed powietrzem i wysychaniem.Produkt należy szczelnie owinąć tymi materiałami i zakleić krawędzie taśmą, aby zapobiec przedostawaniu się tlenu.

Zawinięty w papier kawałek sera należy umieścić w szklanym pojemniku z hermetyczną pokrywką.Pojemniki na żywność wykonane z dobrego plastiku spożywczego są doskonałe.

Wcześniej hostessy dowiedziały się, jak można chronić lustro w łazience przed zaparowaniem.

.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten