Strona głównaDla gospodyni domowejPotarliśmy świąteczne kieliszki, aby błyszczały bez żadnej chemii: potrzebujesz tylko 1 przedmiotu...

Potarliśmy świąteczne kieliszki, aby błyszczały bez żadnej chemii: potrzebujesz tylko 1 przedmiotu – sposób na zaoszczędzenie grosza

Przy noworocznym stole naczynia odgrywają jedną z głównych ról, więc hostessy starają się wypolerować je na połysk.Z reguły używają chemii gospodarczej lub tak popularnego środka ludowego jak soda oczyszczona.Istnieje jednak prostszy i tańszy sposób.

Na przykład do szybkiego wyczyszczenia kieliszków do wina, szampana i soku potrzebna będzie nowa ściereczka z mikrofibry, która jest dość tania.

Ściereczka ta doskonale poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, w tym plamami z wody i odciskami palców.

Zwykła ściereczka z mikrofibry doskonale poradzi sobie z tym zadaniem.

Zdjęcie: freepik/freepik.com.

Najpierw opłucz każdą szklankę pod bieżącą wodą, a następnie dokładnie przetrzyj ją mikrofibrą.

Po kilku sekundach zobaczysz, że na powierzchni szkła nie pozostanie żaden brud i zacznie ono lśnić czystością, pisze portal hibiny.ru.

Wcześniej nazwano skuteczny sposób czyszczenia nawet pożółkłej zastawy stołowej.Potrzebna będzie kompozycja czterech składników, które można łatwo wykonać w domu.

Na pięć litrów wody weź szklankę octu stołowego, 100 gramów soli i odrobinę soku z cytryny.

Wymieszaj te składniki w głębokim pojemniku i dobrze wypłucz wstępnie umyte naczynia w tym roztworze.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten