Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starych sznurowadeł: 9 sposobów na wykorzystanie ich w domu

Nie wyrzucaj starych sznurowadeł: 9 sposobów na wykorzystanie ich w domu

W prawie każdym domu znajdują się sznurówki ze starych butów lub butów treningowych.I często kochanki starannie przechowują je na wszelki wypadek, nawet jeśli same buty już dawno zostały spisane na straty jako bezużyteczne.Okazuje się jednak, że nie jest to wcale praktyczne marnotrawstwo! W końcu stare sznurówki w zręcznych rękach mogą zamienić się w wiele przydatnych i oryginalnych rzeczy.

Zanim więc wyrzucisz stare sznurowadła do kosza na śmieci, puść wodze fantazji.Mogą one stać się podstawą kreatywnego rękodzieła i użytecznych elementów wyposażenia wnętrz! Oto 9 sposobów na wykorzystanie sznurowadeł w domu i gospodarstwie domowym.

Po pierwsze, sznurowadła są bardzo wygodne w użyciu do wiązania kwiatów i młodych krzewów.Wystarczy ostrożnie owinąć sznurek wokół słabo wyginającej się łodygi, zawiązując węzeł.W ten sposób roślina będzie rosła równomiernie bez wyginania się w jedną stronę.

Po drugie, przewleczenie sznurka wewnątrz butelki z wąską szyjką, szklanki lub wazonu to świetny improwizowany czyścik.Wystarczy przewlec kawałki gąbki lub flaneli przez sznurek w równych odstępach.Skutecznie czyści całą wewnętrzną powierzchnię!

Po trzecie, aby odzwyczaić koty domowe od wspinania się na meble, wystarczy położyć równolegle rząd sznurowadeł na sofie lub krześle.Taka 'kłująca’ powierzchnia będzie nieprzyjemna dla kocich łap i przestaną one tam wskakiwać.

Po czwarte, jeśli niektóre małe urządzenia gospodarstwa domowego są zepsute, wygodnie jest użyć kawałków sznurka o odpowiedniej długości zamiast gumek lub sprężyn do ich naprawy.Będą one służyć jako doskonałe improwizowane zamienniki.

Po piąte, sznurówki staną się wygodne i ciche zakładki do książek , nie uszkodzą ani nie zepsują stron.Jednocześnie jasny kolor pomoże szybko znaleźć właściwe miejsce.

Po szóste, sznurówki mogą być używane jako improwizowany sznur do suszenia ubrań w warunkach kempingowych lub na balkonie.Wystarczy zawiązać sznurek między dwoma podporami, a konstrukcja do suszenia jest gotowa w ciągu zaledwie kilku minut.

Po siódme, takie koronki są idealne do dekorowania i ozdabiania różnych rękodzieł , kartek, ramek na zdjęcia.Ich jasne kolory nadadzą Twoim pracom stylowy i wykończony wygląd.

Po ósme, mocne sznurowadła są w stanie bezpiecznie ściągnąć i związać paczkę lub przesyłkę zamiast zwykłej liny lub taśmy.Ta właściwość jest szczególnie przydatna podczas wysyłania przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Po dziewiąte, umiejętnie splatając stare wielokolorowe sznury, można uzyskać naprawdę wyjątkową zabawkę – oryginalny amulet dla lalek.

Przyjrzeliśmy się zatem 9 zaskakująco przydatnym sposobom na wykorzystanie zwykłych sznurówek do butów daleko poza ich bezpośrednim przeznaczeniem.Jak widać, nie ma nic łatwiejszego i bardziej dostępnego niż ten przedmiot.Zanim więc wyrzucisz stare sznurówki, pamiętaj o ich ukrytych talentach! Z ich pomocą z łatwością udekorujesz swoje gospodarstwo domowe i rozwiążesz wiele zadań wokół domu.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten