Strona głównaCiekawyJakie kwiaty ogrodnicy sadzą na sadzonki w lutym: 3 popularne gatunki

Jakie kwiaty ogrodnicy sadzą na sadzonki w lutym: 3 popularne gatunki

Zbliża się wiosna, a dla wielu ogrodników i hodowców kwiatów nadszedł czas, aby aktywnie przygotować się do sadzenia kwiatów i krzewów ozdobnych.Aby nasze ulubione rośliny zakwitły wcześnie i obficie, bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować ich sadzonki z dużym wyprzedzeniem – zimą lub wczesną wiosną.

Uprawa niektórych roślin kwiatowych z nasion wymaga ścisłego przestrzegania terminów i praktyk agronomicznych.Dzięki takiemu podejściu do przygotowania sadzonek możemy zapewnić wczesne, przyjazne kiełkowanie nasion i uzyskać silne, rozwinięte rośliny gotowe do sadzenia w otwartym terenie.Dowiedzmy się, które gatunki najlepiej wysiewać pod koniec zimy – w lutym-marcu, aby następnie podziwiać ich jasne kwiaty wczesnym latem.

Po pierwsze, goździk Shabo najlepiej wysiewać od połowy stycznia do końca lutego.Odmiana ta kwitnie dość późno, sześć miesięcy po pojawieniu się sadzonek.Dlatego ważne jest, aby sadzić ją z dużym wyprzedzeniem.Nie jest wymagane specjalne przygotowanie nasion.

Po drugie, od początku lutego do połowy marca optymalne jest sadzenie nasion altówki lub bratków.Kwiaty te tolerują nawet wiosenne przymrozki, więc można je sadzić jako jedne z pierwszych.Wczesny siew pozwoli uzyskać kwitnące krzewy wczesnym latem.

Po trzecie, od połowy lutego do połowy marca jest czas na wysiew lawendy.Odpowiednie są do tego małe pojemniki z przezroczystą pokrywką.Nasiona wysiewa się bezpośrednio do ciepłej gleby i umieszcza na parapecie.Kiełki mogą pojawić się w ciągu kilku dni lub tygodni.

Należy pamiętać, że luty-marzec to dobry czas na wysiew niektórych roślin kwiatowych, aby zapewnić ich wczesne i obfite kwitnienie.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten