Strona głównaCiekawyJak wyczyścić kuchenkę mikrofalową za pomocą niedrogich produktów: 5 szybkich sposobów

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową za pomocą niedrogich produktów: 5 szybkich sposobów

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej nie jest łatwym zadaniem.Z biegiem czasu tłuszcz i brud gromadzą się na jej ściankach, przyklejając się po podgrzaniu i psując jej wygląd.Na szczęście istnieje kilka niedrogich sposobów na przywrócenie urządzeniu gospodarstwa domowego jego pierwotnego wyglądu.

Po pierwsze, zwykła cytryna pomoże odświeżyć mikrofalówkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.Wystarczy dodać sok z całej cytryny do wody, włożyć resztę owocu i podgrzewać przez 10-15 minut.

Po drugie, w przypadku lekkich zabrudzeń sprawdzi się również zwykły płyn do mycia naczyń.Wystarczy zwilżyć gąbkę tym roztworem, włożyć ją do mikrofalówki i włączyć na 20-30 sekund.

Po trzecie, do lekkich zabrudzeń wystarczy zwykła woda.Wystarczy umieścić miskę z wodą w kuchence mikrofalowej na 10-15 minut i dobrze ją podgrzać.Para zmiękczy brud, który można następnie łatwo usunąć.

Po czwarte, soda oczyszczona również ma dobry efekt czyszczący.Wymieszaj ją z wodą, włóż do kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj mieszaninę przez 10-15 minut.

Po piąte, kwas cytrynowy doskonale spełni swoje zadanie.Należy wymieszać go z wodą, włożyć do podgrzanej mikrofalówki i pozostawić na 10 minut.Kwasek skutecznie rozpuści nawet stare plamy.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten