Strona głównaCiekawyJak myć samochód zimą: 3 niebezpieczeństwa, które czekają na kierowcę w mroźną...

Jak myć samochód zimą: 3 niebezpieczeństwa, które czekają na kierowcę w mroźną pogodę

Podczas mycia samochodu w zimnych porach roku należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić lakieru.Dowiedzmy się, jakie niebezpieczeństwa czekają na samochód zimą i jak ich uniknąć.

Pierwszym problemem jest to, że nagła zmiana temperatury może spowodować pęknięcia w powłoce, a następnie wgłębienia rdzy pod farbą.Dlatego lepiej odłożyć mycie do czasu ocieplenia pogody.

Drugim niebezpieczeństwem jest to, że twardy brud, który jest trudny do zmycia, rysuje lakier podczas wycierania szmatką.Aby tego uniknąć, należy najpierw zmiękczyć brud pod słabym strumieniem wody.

Trzecie ryzyko polega na tym, że myjnie samoobsługowe używają zimnej wody, a samochód musi być myty na zewnątrz.Woda szybko zamarza, tworząc lód na karoserii , co jest bardzo szkodliwe dla powłoki.

Wniosek – zimą lepiej odłożyć mycie tak długo, jak to możliwe, a jeśli to możliwe, korzystać z wysokiej jakości myjni samochodowych z ciepłymi skrzynkami.Pomoże to zachować lakier samochodu.

.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten