Strona głównaDla gospodyni domowej3 przedmioty, które można wyczyścić kwaskiem cytrynowym: lepszy niż jakikolwiek środek chemiczny...

3 przedmioty, które można wyczyścić kwaskiem cytrynowym: lepszy niż jakikolwiek środek chemiczny – czyści w minutę

Jeśli masz w domu kwasek cytrynowy, zawsze będzie czysto.Środek ten może z łatwością poradzić sobie z czyszczeniem różnych przedmiotów nie gorzej niż zakupione chemikalia domowe, dodatkowo metoda ta będzie bardziej nieszkodliwa i przyjazna dla środowiska.

Na początek zadbaj o deski do krojenia – podczas użytkowania brudzą się i nie wystarczy po prostu spłukać je pod kranem.Aby usunąć plamy i nieprzyjemny zapach z deski, połóż ją na powierzchni i zasyp solą kuchenną – najlepiej gruboziarnistą.W międzyczasie przygotuj mieszankę kwasku cytrynowego i niewielkiej ilości wody.Za pomocą gąbki przetrzyj deskę tą mieszanką, spłucz ją pod strumieniem ciepłej wody i wytrzyj do sucha ręcznikiem.

Aby pozbyć się plam i nieprzyjemnego zapachu, przetrzyj deskę do krojenia mieszaniną kwasu cytrynowego i wody.

Zdjęcie: Spencer Selover/pexels.com.

Możesz użyć kwasku cytrynowego do uporządkowania mikrofalówki.Wlej łyżkę kwasku do szklanego pojemnika, wlej do niego pół litra wody i włóż do mikrofalówki, włączając ją, aby podgrzać.

Jak tylko woda zacznie wrzeć – wyłącz technikę i nie otwieraj przez chwilę.Następnie wystarczy przetrzeć ściany piekarnika czystą szmatką.Wreszcie, kwas cytrynowy zmieszany z wodą może z łatwością wyczyścić muszlę klozetową i inne urządzenia sanitarne.

Kwaskiem cytrynowym można również natrzeć buty – efekt zaskoczy nawet najbardziej doświadczone hostessy.

.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten