Strona głównaCiekawyŚmiało sadzić na parapecie: 8 owoców i warzyw, które można uprawiać w...

Śmiało sadzić na parapecie: 8 owoców i warzyw, które można uprawiać w domu

Marzysz o własnym ogrodzie i warzywniku, ale mieszkasz w mieszkaniu? To żaden problem! Wiele roślin dobrze rośnie nawet na parapecie.

W tej publikacji opowiemy o 6 rodzajach roślin, które można uprawiać w domu.Proste wskazówki dotyczące pielęgnacji i wyboru odmian pomogą Ci stworzyć mini-ogród w kuchni lub w pokoju.Będziesz mógł cieszyć się pachnącą zielenią, soczystymi owocami i ozdobnymi kwiatami przez cały rok, nawet bez posiadania daczy! Zacznijmy więc.

Po pierwsze, balkon jest dobrym miejscem do uprawy fasoli.Sadzonki należy sadzić w glebie wiosną na głębokość około 2,5 centymetra i podpierać.Rośliny strączkowe dobrze rosną po słonecznej stronie.

Po drugie, możesz wyhodować drzewko cytrynowe w domu, ale będziesz musiał ciężko pracować i poznać tajniki tej rośliny.Ale zapach kwiatów i smak owoców są tego warte.Roślina lubi słońce i uwagę.

Po trzecie, do sadzenia i domowej uprawy truskawek lepiej kupić gotowe sadzonki.Rośliny potrzebują przestrzeni, żyznej gleby i regularnego podlewania.Przy odpowiedniej pielęgnacji dadzą obfite plony.

Po czwarte, marchew jest bezpretensjonalna i może z łatwością rosnąć nawet na parapecie.Każdy głęboki pojemnik z wilgotną, piaszczystą glebą nadaje się do kiełkowania nasion.

Po piąte, można sadzić pomidory Roma lub Cherry na parapecie – dobrze rosną na pionowych grządkach w mieszkaniu od strony południowej.Rośliny potrzebują co najmniej 12 godzin słońca dziennie.

Po szóste, awokado karłowate można uprawiać w domu w doniczce.Roślina potrzebuje luźnej gleby z drenażem i regularnego podlewania.

Jak widać, mając chęci i wiedzę na temat cech wybranych roślin, można mieć mini-ogród nawet w mieszkaniu! Daj sobie radość obserwowania wzrostu zieleni i zbieraj pachnące zbiory przez cały rok.Eksperymentuj z odmianami, ciesz się pięknem kwiatów i owoców.A co najważniejsze – ciesz się przyjemnością obcowania z dziką przyrodą!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten