Strona głównaDla gospodyni domowejJak jeszcze sprytne hostessy używają mikrofalówki: 12 wskazówek dla domu i kuchni

Jak jeszcze sprytne hostessy używają mikrofalówki: 12 wskazówek dla domu i kuchni

Kuchenka mikrofalowa – niezastąpiony pomocnik w każdej kuchni.Z jego pomocą można szybko i łatwo gotować jedzenie, podgrzewać schłodzone potrawy, a także wykonywać wiele przydatnych operacji, które znacznie uproszczą proces gotowania.W tym artykule wymienimy 12 ciekawych i przydatnych sztuczek z wykorzystaniem kuchenki mikrofalowej, które przydadzą się każdej gospodyni domowej.

Po pierwsze, aby przywrócić miękkość czerstwemu chlebowi , należy zawinąć go w ręcznik papierowy, lekko zwilżyć wodą i podgrzać przez około minutę w kuchence mikrofalowej.

Po drugie, plamy na naczyniach można łatwo wyczyścić po włożeniu ich do kuchenki mikrofalowej z wodą na kilka minut.

Po trzecie, podgrzewanie owoców cytrusowych w kuchence mikrofalowej pozwala uzyskać więcej soku podczas wyciskania.Aby to zrobić, owoce muszą być podgrzewane tylko przez 20 sekund.

Po czwarte, można szybko roztopić masło lub czekoladę w mikrofalówce, wkładając je do piekarnika na 3-4 minuty.

Po piąte, możesz użyć kuchenki mikrofalowej do szybkiej i skutecznej sterylizacji słoików przed puszkowaniem.Wystarczy umyć słoiki, wlać wodę i włożyć je do kuchenki mikrofalowej na 2-4 minuty.

Po szóste, liście kapusty na gołąbki można łatwo ugotować, zawijając je w folię spożywczą i wkładając do mikrofalówki lub wkładając cały kalafior na 10-15 minut.

Po siódme, ciasto drożdżowe szybko wyrośnie , jeśli włożysz je wraz z pojemnikiem wody do mikrofalówki na kilka minut.

Po ósme, aby uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli , obierz cebulę, usuń górę i dół, a resztę włóż do mikrofalówki na 1-2 minuty.Następnie możesz pokroić cebulę bez płaczu.

Po dziewiąte, zioła i zieleninę można łatwo wysuszyć , wkładając je do kuchenki mikrofalowej na maksymalną moc na kilka minut.W ten sposób zawarte w nich witaminy zostaną zachowane.

Po dziesiąte, możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu desek do krojenia za pomocą cytryny i kuchenki mikrofalowej.Posmaruj deskę cytryną, włóż do piekarnika na 5 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Po jedenaste, aby obrać owoce i warzywa , po prostu wykonaj w nich nacięcia i włóż je do kuchenki mikrofalowej na kilka minut.Następnie skórka łatwo zejdzie.

Po dwunaste, aby przywrócić smak przyprawom , wystarczy podgrzewać je z maksymalną mocą przez około 15 minut.

W rezultacie kuchenka mikrofalowa stała się niezastąpionym pomocnikiem w kuchni, zdolnym do wykonywania wielu przydatnych funkcji wykraczających poza zwykłe podgrzewanie żywności.Eksperymentuj i odkrywaj nowe sposoby korzystania z tego niesamowitego urządzenia!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten