Strona głównaPyszne przepisyZachowanie jakości i smaku: czy można włożyć gorącą zupę do lodówki?

Zachowanie jakości i smaku: czy można włożyć gorącą zupę do lodówki?

Jednym z częstych pytań wśród osób dbających o bezpieczeństwo i smak żywności jest to, czy gorącą zupę można włożyć bezpośrednio do lodówki.Czy można to zrobić, czy istnieje ryzyko i jak prawidłowo umieścić gorącą zupę w lodówce, aby jej nie zepsuć.

Co się stanie, jeśli włożysz gorące rzeczy do lodówki

Umieszczenie gorącej żywności bezpośrednio w lodówce może podnieść wewnętrzną temperaturę urządzenia do potencjalnie niebezpiecznego poziomu.Zagraża to innym łatwo psującym się produktom przechowywanym w środku.

Tak działa drugie prawo termodynamiki: ciepło zawsze przepływa od gorącego do zimnego.Umieszczenie gorącej zupy w zimnym środowisku oznacza, że ciepło jest przenoszone na zimne przedmioty w lodówce, takie jak mleko, mięso lub ser, potencjalnie podgrzewając je do niebezpiecznych temperatur.

Pyszna zupa, którą należy odpowiednio przechowywać / Photo unsplash.

Jak tego uniknąć

Pozwól zupie, gulaszowi lub innym gorącym potrawom ostygnąć na kuchence lub blacie przez około godzinę.Następnie można je bezpiecznie przenieść do lodówki.

Duży garnek potrawy, takiej jak zupa, należy podzielić na małe porcje i umieścić w płytkich pojemnikach przed włożeniem do lodówki.

Jak szybko schłodzić żywność

Lodówka może szybko schłodzić żywność, nawet gorącą, ale dzięki poniższym wskazówkom można przyspieszyć proces obniżania temperatury.Jak już wspomnieliśmy, lepiej jest podzielić zupę na porcje i umieścić w osobnych pojemnikach.Pozwoli to na szybsze schłodzenie żywności w lodówce.

Jeśli chcesz szybciej schłodzić żywność przed przechowywaniem jej w lodówce, możesz umieścić mniejsze pojemniki na żywność w pojemniku z lodem lub zanurzyć je pod zimną wodą.

.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten