Strona głównaPyszne przepisyRatowanie przed skurczami: lekarz wymienia trzy najlepsze cudowne pokarmy

Ratowanie przed skurczami: lekarz wymienia trzy najlepsze cudowne pokarmy

Dietetyk Igor Strokov wymienił trzy główne produkty, które pomogą poradzić sobie ze skurczami mięśni nóg.

Zwykle występują z powodu niedoboru magnezu w organizmie.W związku z tym należy pokryć dzienne zapotrzebowanie na magnez: kobiety powyżej 25 roku życia potrzebują 300 mg dziennie, mężczyźni około 350 mg.

Orzechy, ze względu na wysoką zawartość magnezu i białka, pomagają utrzymać zdrowe funkcjonowanie mięśni.Strokov szczególnie wyróżnił orzechy nerkowca – zawierają one aż 270 mg magnezu na 100 g produktu.

Banany są mistrzami magnezu i potasu, które są również bardzo ważne dla układu sercowo-naczyniowego.Jeden banan pokrywa dzienne spożycie tego minerału, który jest szczególnie ważny dla mobilności mięśni.

Płatki owsiane są uwielbiane przez dietetyków i nie bez powodu.Pod względem zawartości magnezu przewyższają wiele innych zbóż.A jeśli dodasz do niego tego samego banana, otrzymasz niezrównane sportowe śniadanie, pisze 'Kubanskie Novosti’.

Wcześniej nazywany produktem, który zastąpi wszystkie witaminy w apteczce.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten