Strona głównaCiekawyPorada gospodyni domowej: 6 najczęstszych rodzajów plam i sposoby ich usuwania

Porada gospodyni domowej: 6 najczęstszych rodzajów plam i sposoby ich usuwania

Świąteczne uczty często pozostawiają różne ślady na obrusach i ubraniach w postaci plam z jedzenia i napojów.Przywrócenie tkaninie jej pierwotnego wyglądu wydaje się niemożliwe.Nie należy jednak spieszyć się z praniem zepsutego przedmiotu razem z plamami lub wyrzucaniem go.Usuwanie śladów po winie, kawie, czekoladzie i innych produktach jest całkiem realne, przy użyciu prostych technik i składników, które można znaleźć w kuchni w każdym domu.

Zebraliśmy 6 praktycznych wskazówek, jak pozbyć się najczęstszych rodzajów plam.Przyjrzyjmy się krok po kroku, jak przywrócić czystość obrusu lub ubrania na następną uroczystość.

Po pierwsze, aby usunąć świeżą plamę z czerwonego wina , należy jak najszybciej wytrzeć ją szmatką, posypać sodą oczyszczoną i ponownie wytrzeć.

Po drugie, roztwór detergentu, octu i wody – moczyć w nim plamę przez co najmniej 15 minut – pomoże usunąć sos jagodowy.

Po trzecie, jeśli na obrusie znajduje się sos mięsny , zetrzyj pozostałości, a następnie namocz tkaninę odplamiaczem na kilka godzin.

Po czwarte, jeśli plamy z czekolady pozostały na obrusie, przygotuj roztwór płynnego detergentu do mycia naczyń, zimnej wody i octu stołowego.Zetrzyj plamy białą szmatką zwilżoną tym roztworem.Można również użyć tego roztworu do usunięcia plam z czekolady z dywanu, a następnie wysuszyć suszarką do włosów.

Po piąte, aby usunąć ślady rozlanej kawy z dywanu, wytrzyj je białą szmatką, a następnie nałóż mieszaninę płynu do mycia naczyń, zimnej wody i octu stołowego.Po praniu nie powinny pozostać żadne smugi.

Po szóste, jeśli na tkaninie znajdują się plamy z wosku świecy , usuń stwardniałe krople nożem po schłodzeniu przedmiotu w zamrażarce.Następnie umieść papier woskowany na plamie i wyprasuj żelazkiem z niewłaściwej strony.

Teraz znasz już kilka skutecznych sposobów na łatwe pozbycie się różnych plam po wakacjach.Skorzystaj z tych wskazówek, a Twoje obrusy, ubrania i inne przedmioty znów będą wyglądać jak nowe!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten