Strona głównaPyszne przepisyPo upieczeniu mój mąż i dzieci natychmiast chwycili ciasto na domowy chleb...

Po upieczeniu mój mąż i dzieci natychmiast chwycili ciasto na domowy chleb – do torby i do piekarnika

Domowy chleb to po prostu szczyt kulinarnych umiejętności gospodyni.Taki bochenek może rozpaść się na kawałki w trzy minuty – każdy będzie miał nadzieję na więcej w piekarniku.Aby zrobić najwspanialszy chleb, trzeba znać kilka subtelności.Na przykład takie wypieki najlepiej wychodzą w torbie do pieczenia.

Składniki:

  • 500 gramów mąki.
  • 10 gramów soli.
  • 375 ml ciepłej wody.
  • 8 gramów suchych drożdży.
  • 10 gramów cukru.

Jak zrobić:

  1. Przesyp mąkę z torebki do głębokiej miski i dodaj sól – wymieszaj.
  2. Weź inną miskę i wlej ciepłą wodę, dodaj drożdże, cukier – ubij trzepaczką, przykryj ręcznikiem i odstaw na 10 minut.
  3. Następnie wymieszaj mąkę i wodę z drożdżami.Powinieneś uzyskać jednorodną masę, ubić ją w kalachę i pozostawić na 3 minuty, aby opara wzrosła.
  4. Nadaj kształt bochenka, zrób nacięcie na górze i włóż do torby do pieczenia.Wysłać do garnka z wodą o temperaturze pokojowej na godzinę (patrz zdjęcie).

Najpierw należy wymieszać mąkę i sól, a następnie drożdże i wodę, następnie zagnieść ciasto i wysłać je do torby do pieczenia.

Zdjęcie: Zrzut ekranu z kanału Zen Appetitno.TV.

  1. Chleb wyjdzie wspaniały, jeśli będziesz go piec w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 35 minut.Ciasto w woreczku do pieczenia należy umieścić na blasze do pieczenia z papierem do pieczenia.

#vp-2-slot-mobile {margin-bottom: 10px; }

Ciasto w torbie do pieczenia jest wysyłane na blachę do pieczenia z pergaminem.Domowy chleb okazuje się przewiewny i pachnący.

Zdjęcie: Zrzut ekranu z kanału Zen Appetitno.TV.

Wcześniej opowiadałem o subtelnościach smażenia mrożonych kotletów.Istnieją sztuczki, dzięki którym nie stają się wodniste i nie rozpadają się.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten