Strona głównaCiekawyNietypowe sposoby wykorzystania plastikowych toreb w domu: 7 wskazówek od doświadczonych hostess

Nietypowe sposoby wykorzystania plastikowych toreb w domu: 7 wskazówek od doświadczonych hostess

Wielu z nas ma w zwyczaju wyrzucać stare plastikowe torby, nie znajdując dla nich zastosowania w domu.Nie jest to jednak najrozsądniejsze rozwiązanie.W rzeczywistości torby te mogą być używane wielokrotnie, jeśli chcesz, i to w bardzo nietypowy sposób.Dzięki kreatywności i pomysłowości, ze zwykłych torebek foliowych stają się wygodnymi i niezbędnymi rzeczami do domu.

Doświadczone gospodynie domowe już dawno doceniły użyteczne właściwości polietylenu i wymyśliły wiele ciekawych lifehacków.Teraz podzielimy się z Tobą kilkoma pomysłami na ponowne wykorzystanie starych toreb – może coś przyda się również Tobie!

Po pierwsze, z toreb można zrobić przegródki do szuflad na biurka i komody.Aby to zrobić, rozłóż torbę, umieść ją w szufladzie i zabezpiecz boki taśmą.W ten sposób rzeczy w szufladzie nie zostaną pomieszane.

Po drugie, torby mogą stać się oryginalnymi kieszeniami na rzeczy.Na przykład, przyklejając je taśmą do drzwi szafy, można umieścić w nich rękawiczki, szaliki i skarpetki.

Po trzecie, taka torba stanie się doskonałym fartuchem kuchennym i ochroni ubrania podczas gotowania lub sprzątania.W tym celu wystarczy zrobić otwory na ręce i założyć torbę z przodu.A żeby ten 'fartuch’ się nie zsuwał, zawiąż go w pasie.

Po czwarte, możesz używać takich worków zamiast rękawic podczas sprzątania lub pracy z ziemią na wsi.Po prostu załóż je na ręce, zapnij na nadgarstku i możesz zabrać się do pracy – twoje ręce pozostaną czyste.

Po piąte, worki polietylenowe mogą być używane jako wypełniacze – można je umieścić wewnątrz materacy lub poduszek, aby nadać im dodatkową miękkość.

Po szóste, stare worki polietylenowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane do utrzymywania ciepła i ochrony roślin przed nocnymi przymrozkami.Wystarczy przykryć nimi krzewy, doniczki z sadzonkami lub inne rośliny wrażliwe na niskie temperatury powietrza.Umieszczenie worka bezpośrednio nad rośliną i przykrycie pnia, gałęzi i liści stworzy efekt mini szklarni.

Po siódme, plastikowe torby mogą z łatwością stać się improwizowanymi osłonami , które można wykorzystać do ochrony pędzli przed wysychaniem podczas napraw.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten