Strona głównaPyszne przepisyNiech liczy się każda minuta: w ten sposób należy gotować pierś z...

Niech liczy się każda minuta: w ten sposób należy gotować pierś z kurczaka – mięso będzie soczyste i delikatne

Doświadczeni eksperci kulinarni opowiedzieli nam, jak ugotować pierś z kurczaka, aby filet był zawsze soczysty i delikatny.Wyjaśnili, jakich błędów nie należy popełniać na każdym etapie – od rozmrażania po czas gotowania.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni filet, idealnie jest, jeśli ma na sobie trochę tłuszczu i chrząstki, co nada bulionowi bogactwo i delikatność mięsa.Nie jest konieczne mycie mięsa, wszystkie bakterie zostaną zabite podczas gotowania.

Uniwersalna metoda gotowania piersi z kurczaka wymaga starannej kontroli czasu.Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar piersi i obecność kości.Po zagotowaniu wody z filetami należy odczekać tylko kilka minut, a następnie gotować pod przykryciem przy wyłączonym ogniu.

Małe filety z piersi (100-150 g) nie muszą być gotowane, kawałki do 200 g – gotować we wrzącej wodzie nie dłużej niż minutę, kawałki do 300 g – nie dłużej niż 3 minuty, pierś z kością (do 700 g) – nie dłużej niż 6 minut.

Jeśli mięso zostało zamrożone, należy je wcześniej rozmrozić.Jeśli wrzucisz lodowaty kawałek fileta na patelnię, stanie się twardy i straci swój smak, pisze Gastronome.

Wcześniejszy bloger kulinarny wyjaśnił, jak prawidłowo marynować mięso z kurczaka przed gotowaniem.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten