Strona głównaDla gospodyni domowejNie wyrzucaj starych ręczników: 10 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w domu...

Nie wyrzucaj starych ręczników: 10 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w domu i w kuchni

Z czasem nawet najlepszej jakości ręczniki tracą swoją miękkość i zużywają się.Nie należy jednak spieszyć się z ich wyrzucaniem! W tym artykule przyjrzymy się 10 pomysłowym pomysłom na ponowne wykorzystanie starych ręczników.

Po pierwsze, skrawki potarganych ręczników to świetne ściereczki do sprzątania.Wystarczy pociąć ręczniki na małe kwadraty – idealne chłonne ściereczki do mopowania i odkurzania!

Po drugie, stare ręczniki to świetny wypełniacz do poduszek i puf.Tkaninę można drobno pociąć i wykorzystać jako alternatywę dla synteponu podczas szycia lub tapicerowania mebli tapicerowanych.

Po trzecie, jeśli w rodzinie są dzieci, zrób chłonne śliniaki ze zużytych ręczników zamiast kupować nowe.Opłacalne rozwiązanie problemu!

Po czwarte, wykaż się wyobraźnią i stwórz oryginalny dywanik łazienkowy ze skrawków starych ręczników.Spleć paski w warkocze, zrób okręgi o różnych średnicach – będzie to stylowy akcent wnętrza.

Po piąte, kreatywne natury mogą przetworzyć piękny ręcznik z nadrukiem w torbę na plażę lub codzienne zakupy.Potrzebne będą tylko pisaki do tkanin, nici i igła.

Po szóste, jeśli ręcznik jest wystarczająco gruby, można wykonać z niego rękawice kuchenne pasujące do wystroju wnętrza.Wystarczy użyć gotowej rękawicy kuchennej jako wzoru.

Po siódme, zaskocz swoją rodzinę i gości oryginalnymi kapciami łazienkowymi wykonanymi z miękkiego starego ręcznika.I niech hostessy będą zazdrosne!

Po ósme, nie kupuj pokrowca na deskę do prasowania – zrób go sam z dużego, niechcianego ręcznika z wyhaftowanymi inicjałami.Będzie elegancki i praktyczny.

Po dziewiąte, zadowól swoje zwierzęta nowymi wyprawkami wykonanymi z 2 zszytych ręczników z miękkim wypełnieniem w środku.Lub zrób linową zabawkę do żucia dla kociąt i szczeniąt.

Po dziesiąte, tnąc ręczniki na długie paski, można utkać ciekawe maty w fantazyjnych kształtach do każdego pomieszczenia w domu.Daj się ponieść wyobraźni!

Jak widać, można znaleźć wiele przydatnych i kreatywnych zastosowań dla niechcianych ręczników.Wykaż się odrobiną kreatywności, a ze starych rzeczy zrobisz coś użytecznego i pięknego!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten