Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starych gazet: 9 praktycznych sposobów na życie w domu i...

Nie wyrzucaj starych gazet: 9 praktycznych sposobów na życie w domu i gospodarstwie domowym

Obecnie ludzie czerpią prawie wszystkie wiadomości i informacje z Internetu.Nie tak dawno temu głównym źródłem były jednak gazety i czasopisma.Chociaż publikacje papierowe straciły swoją dawną popularność, nadal mogą być przydatne w gospodarstwie domowym.Przyjrzyjmy się niektórym hackom na życie.

Po pierwsze, doskonałym środkiem do czyszczenia okien i luster bez smug są stare gazety.Wystarczy nanieść detergent na szybę i przetrzeć zmiętym papierem.

Po drugie, gazety pomogą zachować świeżość owoców i warzyw poprzez owinięcie w nie każdego owocu.Papier wchłonie nadmiar wilgoci i ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi.

Po trzecie, arkusze gazety sprawdzą się jako jednorazowy obrus do ochrony blatu podczas czyszczenia ryb lub drobiu.Po wyczyszczeniu można je łatwo wyrzucić wraz z odpadami.

Po czwarte, można użyć zmiętych gazet, aby szybciej wysuszyć buty wysuszyć je po praniu , zachowując ich kształt – wystarczy umieścić zmiętą gazetę w środku.

Po piąte, półki lodówki można wyłożyć gazetami, aby zapobiec gromadzeniu się brudu.Gdy prześcieradła się zabrudzą, można je łatwo wymienić.

Po szóste, stara gazeta pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w lodówce.Wystarczy umieścić wilgotne arkusze papieru w środku na kilka godzin.

Po siódme, grube gazety są doskonałe do utrzymywania ciepła gotowanych potraw i chłodu napojów.Wystarczy owinąć naczynia kilkoma warstwami papieru.

Po ósme, gazety mogą być używane do przykrywania grządek przed sadzeniem.Ochroni to glebę przed chwastami przez co najmniej jeden sezon.

Po dziewiąte, gazety są również świetne do sadzonek.Przeczytaj więcej o tej sztuczce w naszym artykule pod tym linkiem.

Jak widać, nawet w erze cyfrowej stare dobre gazety mogą być przydatne w pracach domowych!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten