Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj starej flaneli: 5 przydatnych zastosowań w domu i kuchni

Nie wyrzucaj starej flaneli: 5 przydatnych zastosowań w domu i kuchni

Kiedy gąbka prysznicowa osiągnie koniec okresu użytkowania, nie trzeba jej od razu wyrzucać.W rzeczywistości zużyta gąbka może znaleźć wiele przydatnych zastosowań w domu i na działce.Rozważmy pięć takich pomysłów.

Po pierwsze, wygodnie jest namoczyć gąbkę w wodzie, włożyć ją do torby i umieścić w zamrażarce, aby zrobić zimny kompres na siniaki lub złagodzić gorączkę.

Po drugie, nasączona octem flanela nylonowa pomoże łatwo wyczyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej z tłuszczu i przypalonego jedzenia.

Po trzecie, starą flanelę można pociąć na kawałki i wykorzystać jako warstwę drenażową podczas przesadzania roślin domowych , aby utrzymać wilgoć w doniczce.

Po czwarte, łatwo jest zrobić niedrogą mydelniczkę do zlewu lub wannę z pianki lub porowatej gąbki.Wystarczy wyciąć w gąbce wgłębienie w kształcie kostki mydła.

Po piąte, stara flanela jest przydatna jako pojemnik do przechowywania i nakładania zmywacza do lakieru do manicure.Gąbka nasączona acetonem szybko usunie lakier z paznokci.

Jak widać, zużyta flanela może być bardzo przydatna w gospodarstwie domowym.Wykaż się wyobraźnią i znajdź dla niej godne zastosowanie!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten