Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj resztek folii prezentowej: 6 przydatnych sposobów na wykorzystanie w domu...

Nie wyrzucaj resztek folii prezentowej: 6 przydatnych sposobów na wykorzystanie w domu i w kuchni

Po Nowym Roku i świętach Bożego Narodzenia wiele osób zostaje z mnóstwem niechcianego opakowania na prezenty i papieru do pakowania.Często jest on po prostu wyrzucany, co prowadzi do większej ilości śmieci.Istnieje jednak wiele ciekawych sposobów na ponowne wykorzystanie takich opakowań, które zmniejszą ilość odpadów i pozwolą wykazać się wyobraźnią.

Zebraliśmy 6 genialnych pomysłów na wykorzystanie niechcianej folii prezentowej.Oto, do czego jeszcze można ją wykorzystać.

Po pierwsze, papier prezentowy świetnie nadaje się do suszenia butów i obuwia.Po prostu umieść grudki zmiętego papieru w środku po praniu – zachowa to kształt i zapobiegnie pękaniu materiału.

Po drugie, pakując owoce i warzywa w papier prezentowy, można dłużej zachować ich świeżość.Jest to istotne w przypadku dużych, nieoczekiwanych zbiorów.

Po trzecie, jeśli ostrożnie rozpakujesz prezent i nie uszkodzisz opakowania, może ono zostać ponownie użyte.Co najważniejsze, nie dawaj go tej samej osobie!

Po czwarte, taki papier może być używany jako pościel na półkach lodówki.Umożliwi to rzadsze mycie lodówki – brud i plamy spadną na papier, który można następnie łatwo wymienić.

Po piąte, z dodatkowego papieru możesz zrobić kokardki i wstążki , którymi następnie ozdobisz inne prezenty.To nada im bardziej świąteczny wygląd.

Po szóste, resztki opakowań można wykorzystać do bezpiecznego przechowywania delikatnych szklanych zabawek choinkowych.Wystarczy owinąć każdą zabawkę papierem, a resztki zgnieść i włożyć do pudełka między zapakowane figurki – w ten sposób nie będą się o siebie obijać.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten