Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj pustego dezodorantu: będziesz zaskoczony, jak bardzo może się przydać

Nie wyrzucaj pustego dezodorantu: będziesz zaskoczony, jak bardzo może się przydać

Wiele osób bez zastanowienia wyrzuca puste butelki po dezodorantach do kosza na śmieci.Jednak w rzeczywistości takie odpady domowe mogą być nadal przydatne.Na przykład z pustej kulki po antyperspirancie można zrobić poręczny środek odstraszający komary.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ostrożne wyjęcie rolki z butelki.Można to zrobić dość łatwo, podnosząc kulkę, na przykład pęsetą.Następnie do pustego pojemnika można dodać olejek eteryczny, którego zapach nie jest tolerowany przez komary.Należą do nich olejek goździkowy, eukaliptusowy, cedrowy lub z drzewa herbacianego.Jeśli nie ma takich składników pod ręką, można je łatwo przygotować samodzielnie.

Jak radzi portal 'New Hearth’, w tym celu należy zagotować kilka gałązek goździków, ostudzić roztwór i dodać do niego odrobinę oliwy z oliwek.Mieszanina jest następnie wlewana do pustego pojemnika po dezodorancie i zamykana na górze wałkiem balonowym.

O wiele wygodniejsze i bardziej ekonomiczne jest nakładanie tego środka odstraszającego komary na skórę.

Wcześniej stało się wiadome, dlaczego doświadczone gospodynie domowe nigdy nie wyrzucają starych skarpet.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten