Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj plastikowych butelek: 7 przydatnych sposobów na wykorzystanie ich w domu

Nie wyrzucaj plastikowych butelek: 7 przydatnych sposobów na wykorzystanie ich w domu

Plastikowe butelki nie powinny być wyrzucane, ponieważ mogą być bardzo przydatne w domu.Gospodyni domowa powinna oszczędzać takie butelki i wykorzystywać je do różnych zadań.

Po pierwsze, butelki świetnie sprawdzają się jako pojemniki do przechowywania żywności.Mogą być używane do przechowywania mąki, cukru, płatków śniadaniowych, makaronu, słodyczy i innych produktów sypkich.Zawartość będzie chroniona przed wilgocią i owadami.Wygodne jest pisanie na butelce markerem o zawartości.

Po drugie, butelki są świetnymi wazonami na kwiaty.Wystarczy odciąć górę i ozdobić butelkę farbami akrylowymi lub dekoracjami według gustu.Taki nietypowy wazon będzie oryginalnym dodatkiem do wnętrza.

Po trzecie, plastikowe butelki można przekształcić w karmniki dla ptaków.Dno jest również odcinane, a do pokrywy przymocowany jest patyk, aby umieścić karmnik na zewnątrz.W ten sposób ptaki mogą zjeść przekąskę w mroźne dni.

Po czwarte, butelki są przydatne do przechowywania drobiazgów i artykułów papierniczych.Wygodnie jest umieścić w nich guziki, gumki, ołówki – te drobiazgi zawsze znajdą swoje miejsce.

Po piąte, możesz użyć butelek jako doniczek ogrodowych.Musisz zrobić otwory do drenażu i wypełnić je ziemią do sadzenia nasion.

Po szóste, butelki są świetnym materiałem do rękodzieła z dziećmi.Tworzą zabawne kręgle, figurki zwierząt i grzechotki.

Wreszcie, po siódme, plastikowe butelki można przekształcić w przydatne organizery.Na przykład do przechowywania przypraw, kosmetyków w łazience lub artykułów piśmiennych na biurku.

Tak więc plastikowe pojemniki w gospodarstwie domowym mogą być bardzo przydatne i przydać się do wielu zadań.Najważniejsze to wykazać się odrobiną wyobraźni i kreatywności!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten