Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj obierków ziemniaczanych: 3 przydatne właściwości do zastosowań domowych

Nie wyrzucaj obierków ziemniaczanych: 3 przydatne właściwości do zastosowań domowych

Na pierwszy rzut oka obierki ziemniaczane to zwykłe odpady spożywcze, które zwykliśmy wyrzucać po obraniu ziemniaków.Jednak w rzeczywistości zawierają one wiele przydatnych substancji i mogą służyć jako doskonały nawóz organiczny do ogrodu!

Po pierwsze, oczyszczenia zawierają duże ilości składników odżywczych , w tym skrobię, witaminę C, glukozę, a także tłuszcze, kwasy organiczne i sole mineralne.

Po drugie, wszystkie te składniki są dość szybko przetwarzane przez bakterie glebowe, dzięki czemu składniki odżywcze trafiają bezpośrednio do gleby i poprawiają jej żyzność.

Po trzecie, zaletą skórek ziemniaków jest to, że hamują wzrost chwastów.

Nie spiesz się więc z wyrzucaniem skórek ziemniaków po obraniu – wykorzystaj je na swoją korzyść, aby nakarmić swoje rośliny!

Tylko dla pomidorów, papryki i bakłażanów lepiej jest znaleźć inny nawóz organiczny, ponieważ mają one wspólne szkodniki z ziemniakami.Ale dla wszystkich innych upraw ziemniaki będą wspaniałym pożywnym pokarmem!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten