Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj niechcianych foremek do lodu: 8 niezbędnych zastosowań w domu i...

Nie wyrzucaj niechcianych foremek do lodu: 8 niezbędnych zastosowań w domu i kuchni

Często w naszym gospodarstwie domowym znajdują się pozornie bezużyteczne drobiazgi, których nie używamy zbyt często.Doskonałym tego przykładem są zwykłe plastikowe foremki do lodu.Z ich pomocą można stworzyć wiele praktycznych i przydatnych rzeczy do domu i daczy.

Wystarczy jednak wykazać się odrobiną wyobraźni, a nawet najbardziej błahe przedmioty mogą znaleźć drugie życie i stać się naprawdę użyteczne.W niniejszej publikacji zdradzimy 8 oryginalnych pomysłów, które pozwolą spojrzeć na foremki do lodu w zupełnie nowy sposób.

Po pierwsze, taca może być używana do tworzenia miniaturowych form do rękodzieła z gliny, cementu , papier-mâché, a nawet domowych świec.Wystarczy wlać pożądane materiały do komórek i poczekać, aż się zestalą.

Po drugie, tacę można wykorzystać do zrobienia karmnika dla ptaków.Należy wypełnić przegródki karmą dla ptaków, wywiercić otwory w rogach, zawiązać sznurek i zawiesić tacę na drzewie.

Po trzecie, tacka na lód świetnie sprawdzi się jako paleta do malowania i innych materiałów artystycznych.Przegródki są idealne do przechowywania różnych kolorów.A dzięki zabezpieczeniu całości folią spożywczą można przechowywać farby przez długi czas.

Po czwarte, wykorzystując tackę, można stworzyć stylową i oryginalną lampkę z żarówką LED.Wywierć otwory w komórkach, złóż tacę w kształt litery U i przykryj otwarte części kawałkami maty do krojenia – masz gotowy abażur!

Po piąte, taca pomoże zorganizować przechowywanie drobnej biżuterii poprzez ułożenie pierścionków, kolczyków i broszek.Kilka tac można umieścić jedna na drugiej i przykryć pokrywką.

Po szóste, można użyć tacki do zamrożenia aromatycznych ziół na długi czas w celu późniejszego wykorzystania w gotowaniu.Posiekaj zioła, ułóż je w komórkach, napełnij wodą lub olejem i umieść w zamrażarce.

Po siódme, uzbrojony w tacę, możesz stworzyć interesującą dekoracyjną ekspozycję sztucznych roślin.Zaciśnij sukulenty ciasno w komórkach, opraw je i zawieś na ścianie.

Po ósme, tacka na lód przyda się również entuzjastom rękodzieła.Jej przegródki stanowią idealne pojemniki do przechowywania przyborów do szycia , koralików, wstążek i innych drobnych przedmiotów.

Jak widać, prosta i prozaiczna tacka na lód może mieć ogromny potencjał do wykorzystania w różnych sytuacjach domowych.Spróbuj wdrożyć przedstawione pomysły, a pozornie niepotrzebny przedmiot stanie się dla Ciebie prawdziwym znaleziskiem!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten