Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj łupin pistacji: 5 przydatnych sposobów na wykorzystanie ich w domu

Nie wyrzucaj łupin pistacji: 5 przydatnych sposobów na wykorzystanie ich w domu

Chrupiące i pachnące pistacje to ulubiony przysmak wielu osób.Zjadamy je w ciągu kilku minut i zwykle wyrzucamy łupiny, nawet nie myśląc o tym, co możemy z nimi zrobić.Okazuje się jednak, że zużyte łupiny pistacji wcale nie są bezużytecznym śmieciem, a cennym materiałem, który przyda się w domu i na wsi.

Łupiny pistacji nie są zwykłym odpadem, ale użytecznym materiałem, który można wykorzystać w domu i na wsi.Ta niepozorna na pierwszy rzut oka łupina ma wiele możliwości w zakresie projektów DIY i nawożenia gleby.Z łatwością można rozpalić ogień, stworzyć ozdobny świecznik, a nawet wyhodować obfite plony.

Po pierwsze, łupiny pistacji mogą być używane do rozpalania ognia.Dobrze się pali, ale lepiej najpierw zawinąć go w gazetę, aby skorupa nie pękła.

Po drugie, łupiny pistacji stanowią doskonałą ściółkę na grządki.Należy je wymieszać z wiórami drzewnymi, liśćmi lub innym materiałem organicznym.Taka ściółka powoli wzbogaci glebę w składniki odżywcze.

Po trzecie, skorupki jaj nadają się jako wypełniacz do doniczek z roślinami domowymi.Tworzą one warstwę drenażową na dnie doniczki i oszczędzają glebę.

Po czwarte, muszle powinny być dodawane do kompostu , aby wzbogacić go o przydatne substancje.To prawda, rozkład zajmie około roku.

Po piąte, możesz zrobić oryginalny świecznik z muszli.Weź gęstą tekturę, na przykład z pudełka.Wytnij dwa identyczne okręgi o średnicy około 15-20 cm.Okręgi skleja się ze sobą, tworząc jedną pogrubioną podstawę przyszłej lampy.Następnie podstawę należy okleić płótnem jutowym, lnianym lub bawełnianym – nada to konstrukcji bardziej estetyczny wygląd.Krawędzie lampy można ozdobić plecionką ze sznurka lub liny.

Gdy podstawa jest gotowa, zrób w środku wgłębienie na świecę.Świeca powinna się w nim dobrze zmieścić.Pozostała przestrzeń wewnątrz podstawy jest wypełniona łupinami pistacji.Należy je dokładnie i mocno ubić, aby się nie wysypały.Można posmarować wewnętrzne ścianki podstawy odrobiną kleju, wtedy skorupka będzie solidnie przymocowana.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten