Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj fusów z kawy: 7 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w...

Nie wyrzucaj fusów z kawy: 7 skutecznych sposobów na wykorzystanie ich w kuchni i domku

Kawa to nie tylko pyszny i orzeźwiający napój.Okazuje się, że zużyte fusy po kawie mogą być również bardzo przydatne w domu.Można je utylizować na wiele różnych sposobów.Przyjrzyjmy się kilku najlepszym sposobom na ich utylizację.

Po pierwsze, można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w lodówce i zamrażarce za pomocą fusów.Umieść wysuszone fusy w plastikowym pudełku i umieść je na półce.

Po drugie, fusy pomogą usunąć nawet najbardziej uporczywe zapachy z rąk , takie jak czosnek – wystarczy pocierać nimi dłonie.

Po trzecie, przed wymieceniem popiołu z kominka , posyp go wilgotnym popiołem – zapobiegnie to unoszeniu się popiołu i plamieniu wszystkiego wokół.

Po czwarte, szum jest świetny do czyszczenia i szorowania naczyń , zwłaszcza patelni.Używaj go zamiast flaneli.

Po piąte, posypywanie nim klombów i doniczek będzie dobrym pokarmem dla roślin.Będzie to szczególnie korzystne dla kwiatów kwasolubnych.

Po szóste, aby odstraszyć kota od klombu , posyp ziemię mieszanką goo i skórki pomarańczowej.

Po siódme, fusy z kawy można dodać do domowego mydła toaletowego , aby nadać mu przyjemny zapach.

Jak widać, nie trzeba od razu wyrzucać zużytych fusów z kawy – można znaleźć dla nich wiele zastosowań w całym domu.Bądź kreatywny!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten