Strona głównaWłasnymi rękamiNie wyrzucaj czerstwego chleba: 8 przydatnych zastosowań w domu i kuchni

Nie wyrzucaj czerstwego chleba: 8 przydatnych zastosowań w domu i kuchni

Czerstwe pieczywo to produkt, którego wiele osób pochopnie się pozbywa, nie zdając sobie sprawy, jak wiele pożytku można z niego wydobyć.Ale właściwe wykorzystanie czerstwego chleba może zaoszczędzić pieniądze, przygotować pyszne dania, a nawet wyhodować luksusowe rośliny.

Nasze babcie doskonale zdawały sobie sprawę z tych wszystkich niesamowitych właściwości czerstwego chleba i często używały go w gospodarstwie domowym.Przypomnijmy sobie ich mądre rady i zastanówmy się szczegółowo, w jaki sposób czerstwy chleb może być wykorzystywany na różne sposoby.

Po pierwsze, świetnie nadaje się do przechowywania innych produktów w lodówce.Umieść kawałek bułki tartej w pojemniku z owocami lub warzywami, a wchłonie nadmiar wilgoci, nie pozwalając im się zepsuć.Wystarczy codziennie zmieniać chleb.

Po drugie, nieświeży plasterek pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu przypalonego jedzenia.Włóż plasterek do garnka z przypalonym ryżem lub ziemniakami, przykryj pokrywką, a po 10 minutach jedzenie będzie jak nowe! Możesz również wchłonąć nadmiar tłuszczu z powierzchni zupy.

Po trzecie, można go używać do szorowania uporczywego brudu i zanieczyszczeń tam, gdzie nie można użyć twardych gąbek.Wystarczy pocierać bułką tartą, a każda plama zniknie.

Po czwarte, doskonały domowy kwas chlebowy uzyskuje się z kromek czerstwego chleba zrumienionych w piekarniku.Zalej je wodą, cukrem i drożdżami, a za kilka dni kwas chlebowy będzie gotowy!

Po piąte, jeśli umieścisz nieświeże drożdże w zestalonym cukrze , staną się one miękkie i kruche w ciągu kilku dni.

Po szóste, bułkę tartą można również zrobić z czerstwego chleba.Posiekaj i zmiel blenderem lub maszynką do mięsa do pożądanej konsystencji.

Po siódme, stęchłe jest doskonałe oczyść młynek z zanieczyszczeń i nadmiaru zapachów, wrzucając i mieląc małe kawałki.Procedurę najlepiej powtarzać raz w miesiącu.

Po ósme, jest to doskonały organiczny nawóz dla roślin domowych i ogrodowych , zwłaszcza w postaci naparu z chleba.

Jak widać, stary czerstwy chleb można wykorzystać na wiele sposobów!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten