Strona głównaPyszne przepisyNie bierz: opakowanie w sklepie zdradzi, że to okropny olej - pełen...

Nie bierz: opakowanie w sklepie zdradzi, że to okropny olej – pełen wszelkiego rodzaju śmieci

Elena Myasnikova, profesor nadzwyczajny na Wydziale Technologii Żywności i Bioinżynierii Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im.Plekhanov Elena Myasnikova opowiedziała, jak rozpoznać masło niskiej jakości po etykiecie.

Według eksperta należy wybierać tylko masło wyprodukowane zgodnie z GOST.Z reguły nie zawiera ono nic poza mlekiem.W niektórych przypadkach można dodać sól.

'Nie powinno być żadnych innych składników.Masło jest dość często podrabiane: tłuszcz mleczny jest zastępowany tłuszczem roślinnym, olejem palmowym.Jeśli dokonano takich manipulacji, produkt nie ma prawa nazywać się masłem’ – podkreśliła Myasnikova w rozmowie z portalem Gorodovoy.

Ekspert dodał, że należy również zwrócić uwagę na etykietowanie.Musi być ono koniecznie poprawne.Jeśli produkt jest wykonany z substytutu tłuszczu mlecznego, producent musi wskazać to na etykiecie.W przeciwnym razie produkt zostanie uznany za zafałszowany.

Wcześniej stało się wiadome, jakie trzy litery na opakowaniu zdradzają kwaśną śmietanę o obrzydliwej jakości.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten