Strona głównaCiekawyLepka sadza zacznie odpadać: jak szybko wyczyścić ruszt kuchenki

Lepka sadza zacznie odpadać: jak szybko wyczyścić ruszt kuchenki

Ruszt na płycie grzewczej szybko pokrywa się tłustymi osadami i brudem.Właściwy sposób czyszczenia zależy od materiału, z którego jest wykonany.Przyjrzyjmy się, jak można wyczyścić zabrudzony ruszt kuchenki.

Po pierwsze, ruszty żeliwne można czyścić przez wypalanie.W tym celu należy umieścić ruszt w piekarniku nad pojemnikiem z wodą i podgrzewać go przez co najmniej 15 minut.Następnie pozostawić do ostygnięcia i usunąć zmiękczoną sadzę sztywną gąbką.

Po drugie, pasta z sody oczyszczonej i soku z cytryny nadaje się do czyszczenia kratek ze stali nierdzewnej.Nałóż ją na powierzchnię, odczekaj 15 minut i spłucz.

Po trzecie, emaliowane kratki można czyścić gąbką nasączoną roztworem detergentu.Najlepiej nie używać sztywnej gąbki, aby uniknąć zarysowania emalii.

Po czwarte, płyn do mycia naczyń jest skuteczny w przypadku rusztów aluminiowych.Roztwór należy wetrzeć w ruszt, a następnie spłukać czystą wodą.

W ten sposób, znając materiał rusztu, można wybrać najlepszą metodę czyszczenia z niego tłuszczu i brudu.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten