Strona głównaCiekawyLekarz ujawnił, które pokarmy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

Lekarz ujawnił, które pokarmy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

Wiele produktów, które są uważane za przydatne, w rzeczywistości niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw.Taka jest opinia endokrynologa Zukhry Pavlovej.Na swoim kanale Telegram lekarz obalił mity na temat przydatności produktów popularnych wśród zwolenników zdrowego stylu życia.

Po pierwsze, należy uważnie przyjrzeć się słodkim jogurtom i twarogom.Z kolorowymi etykietami obiecującymi zdrowie i urodę, zawierają one niebotyczne dawki cukru.Oznacza to, że mogą prowadzić do nadwagi i cukrzycy.

Po drugie soki i nektary owocowe.Takie napoje są dosłownie nasycone fruktozą, która nie jest dobra dla trawienia i metabolizmu.

Po trzecie odtłuszczone produkty mleczne.Producenci obiecują nam mleko bez dodatkowych kalorii.W rzeczywistości takie produkty są pełne stabilizatorów i wzmacniaczy smaku.Czyli szkodliwych sztucznych dodatków.

Po czwarte, kupione w sklepie batoniki granola.Reklamowane są jako zdrowe śniadanie z pełnych ziaren.W praktyce jednak musli okazuje się tłustym i kalorycznym deserem z dodatkiem cukru.

Po piąte, przydatność kaszek błyskawicznych, batonów proteinowych i produktów bezglutenowych jest kwestionowana, zauważyła Zuhra Pavlova.

Bądź więc czujny i uważnie studiuj etykiety na opakowaniach.A wtedy zdrowy styl życia naprawdę przyniesie Ci korzyści!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten