Strona głównaCiekawyLekarz mówi, dlaczego ważne jest, aby chodzić od 6000 do 8000 kroków...

Lekarz mówi, dlaczego ważne jest, aby chodzić od 6000 do 8000 kroków dziennie

Niedawno w społeczności medycznej wybuchła debata na temat twierdzenia, że aby osiągnąć długowieczność, człowiek powinien chodzić co najmniej 10 000 kroków dziennie.Ten punkt widzenia został ostro skrytykowany w sieci społecznościowej przez znaną endokrynolog Zuhrę Pavlovą, która nazwała to nieuzasadnionym chwytem marketingowym.

Według dr Pavlova, takie twierdzenie nie jest poparte wynikami badań naukowych w dziedzinie długowieczności.Na podstawie danych z przeprowadzonych badań naukowcy doszli do wniosku, że aby zbliżyć się do długowieczności, wystarczy wykonać 6-8 tysięcy kroków dziennie.

Specjalista podkreślił, że liczba ta jest uśredniona i w dużej mierze zależy od indywidualnych cech danej osoby i jej wieku.Na przykład u osób w wieku powyżej 60 lat maksymalne zmniejszenie ryzyka zgonu odnotowano przy takiej liczbie codziennych kroków.Ale dla młodszego pokolenia dłuższe spacery są bardziej przydatne, powiedziała dr Pavlova w swojej sieci społecznościowej.

Jednocześnie endokrynolog podkreślił, że nie ma naukowych dowodów na to, że ludzie, którzy chodzą kilka tysięcy kroków dziennie więcej niż zalecana norma, będą żyć dłużej.

Ogólnie rzecz biorąc, według Zukhry Pavlovej, powinniśmy kłaść nacisk na codzienne aktywne spacery, ponieważ nasze ciało jest początkowo zaprojektowane do regularnego chodzenia.Najlepszym przewodnikiem jest własne samopoczucie, a nie pogoń za określoną liczbą kroków, podsumował lekarz.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten