Strona głównaCiekawyJakie warzywa i jagody sadzić na sadzonki w lutym: 5 popularnych odmian

Jakie warzywa i jagody sadzić na sadzonki w lutym: 5 popularnych odmian

Wiosna to czas aktywnej pracy w ogrodzie warzywnym i ogrodzie.Aby uzyskać dobre zbiory warzyw i jagód, ważne jest odpowiednie przygotowanie sadzonek.Przyjrzyjmy się optymalnemu czasowi i metodom uprawy sadzonek niektórych roślin.

Po pierwsze, uprawę rozsady bakłażana lepiej rozpocząć od początku lutego do pierwszej połowy marca.Warzywa te rosną powoli, dlatego ważne jest, aby nie opóźniać siewu.W razie potrzeby nasiona można wstępnie kiełkować.

Po drugie, lepiej jest siać truskawki na sadzonki w lutym.Umożliwi to zbiór jagód już w bieżącym sezonie.Czasami nasiona wymagają wstępnej 'zimowania’, ale częściej ten etap można pominąć.

Po trzecie, paprykę najlepiej wysiewać od końca lutego do początku marca.W zależności od odmiany słodka i ostra papryka dojrzewa 80-150 dni po pojawieniu się sadzonek.Dlatego ważne jest, aby sadzić średnio dojrzewające i późne odmiany w lutym.

Po czwarte, siej wszystkie rodzaje selera – korzeń, ogonek liściowy i liść – optymalnie od lutego do połowy marca.W regionach północnych okres ten można nieznacznie przesunąć na marzec.Zazwyczaj nie jest wymagane specjalne przygotowanie nasion.

Piąte, średnio dojrzewające i późne odmiany pomidorów powinny być wysiewane od połowy lutego do połowy marca.Odmiany te potrzebują 110-140 dni od wykiełkowania do osiągnięcia dojrzałości.Nasiona pomidorów dobrze kiełkują bez wcześniejszego przygotowania.

Pamiętaj, że luty jest ważnym miesiącem na przygotowanie sadzonek niektórych roślin warzywnych i jagodowych, aby zapewnić dobre zbiory w tym sezonie.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten