Strona głównaCiekawyJak wyczyścić przypaloną patelnię z sadzy i brudu: proste domowe metody

Jak wyczyścić przypaloną patelnię z sadzy i brudu: proste domowe metody

Patelnie i garnki z przypalonym dnem to prawdziwe wyzwanie dla każdej gospodyni domowej.Wydawać by się mogło, że trzeba je wyrzucać lub wcierać trujące chemikalia w otwory.Ale jest inny sposób – przywrócić naczynia za pomocą prostych naturalnych środków, które można znaleźć w każdej kuchni.

Można zacząć od przygotowania mieszanki sody oczyszczonej i soli w równych częściach.Tą mieszanką należy obficie posypać wszystkie spalone miejsca i pozostawić na chwilę, aby sól i soda oczyszczona mogły 'zadziałać’.

Innym świetnym sposobem na pomoc jest cytrynajej sok lub kwas. Zwilżyć gąbką i pozostawić na 15 minut.Kwas usunie sadzę bez śladu.

.

Ocet również dobrze sobie poradzi, jeśli zwilżysz nim gąbkę i przetrzesz spalone miejsca.

I wreszcie, zwykła pasta do zębów.Można jej łatwo używać do czyszczenia przypaleń na garnkach i patelniach.

Możesz więc poradzić sobie z przypalonym dnem bez chemikaliów – wszystko, czego potrzebujesz, to proste naturalne składniki z Twojej kuchni.Jest to zarówno przyjazne dla środowiska, jak i skuteczne!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten