Strona głównaCiekawyJak używać starych płyt CD: 8 przydatnych lifehacków dla domu i gospodarstwa...

Jak używać starych płyt CD: 8 przydatnych lifehacków dla domu i gospodarstwa domowego

Dziś niewiele osób pamięta o istnieniu płyt kompaktowych – cała muzyka, filmy i oprogramowanie już dawno przeszły na format cyfrowy.Jednak wiele osób wciąż posiada obszerne kolekcje płyt, które gromadzą kurz na swoich półkach.A stare płyty kompaktowe można zamienić w oryginalne elementy wystroju wnętrz, przydatne przedmioty gospodarstwa domowego, a nawet wykorzystać w ogrodzie! Co może być lepszego niż tchnięcie nowego życia w to, co wydawało się niepotrzebnym śmieciem?

Nie należy jednak spieszyć się z wyrzucaniem swojej kolekcji – w rzeczywistości płyty można przekształcić w oryginalne elementy wnętrza lub przydatne przedmioty do domu.Przyjrzyjmy się najciekawszym pomysłom na wykorzystanie płyt CD, które pozwolą na nowo spojrzeć na te rarytasy ery cyfrowej i znaleźć dla nich godne miejsce w swoim domu.

Po pierwsze, łatwo jest zrobić niezwykłą lampę z płyt CD – wystarczy skleić płyty w kształt i przewlec girlandę przez otwory.Zajmuje to bardzo mało czasu.

Po drugie, dyski ozdobione aplikacjami, wstążkami lub po prostu pomalowane byłyby świetnymi uchwytami na gorące kubki.

Po trzecie, łącząc płyty CD drutem przez otwory, można stworzyć stylową dekoracyjną zasłonę.

Po czwarte, przyklejając małe kawałki płyt do różnych powierzchni, można tworzyć spektakularne mozaiki hologramowe.Możesz nawet przykleić kawałki do kołnierzyka koszuli, tworząc oryginalną i błyskotliwą dekorację ubrania.

Po piąte, za pomocą 7 dysków poręczny stojak na artykuły papiernicze składa się w kilka minut – należy je częściowo przepiłować i włożyć jeden w drugi.

Po szóste, płyty kompaktowe są przydatne do tworzenia oryginalnych zegarów ściennych o dowolnym wyglądzie – wystarczy wykazać się wyobraźnią!

Po siódme, wieszając płyty w ogrodzie, możesz skutecznie odstraszać ptaki za pomocą mieniących się powierzchni, aby uniemożliwić im dziobanie upraw.

Po ósme, przyklejenie kawałków CD do kuli wykonanej z papier-mâché stworzy wesołą kulę dyskotekową do dekoracji pokoju.

Jak widać, można znaleźć ciekawe i przydatne zastosowania dla starych płyt!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten