Strona głównaCiekawyJak przywrócić miękkość pościeli: 8 wskazówek od sprytnych i oszczędnych gospodyń

Jak przywrócić miękkość pościeli: 8 wskazówek od sprytnych i oszczędnych gospodyń

Pościel może z czasem stracić swoją pierwotną miękkość i przyjemny dotyk.Proces ten można jednak zatrzymać, a czasem nawet odwrócić, jeśli odpowiednio dbamy o pościel.

W tym zestawieniu podzielimy się sprawdzonymi i stosowanymi przez tysiące hostess poradami dotyczącymi pielęgnacji pościeli, które przywrócą jej elastyczność i jedwabistość.Jest to ważne nie tylko ze względu na komfort.W końcu miękka pościel pozostaje nowa znacznie dłużej, zachowując swój pierwotny wygląd i kształt.

Po pierwsze, najlepiej jest wstępnie namoczyć pościel przed praniem.Pomoże to usunąć zanieczyszczenia, które sprawiają, że tkanina jest sztywna.Namocz pranie w roztworze ciepłej wody z pół szklanki sody oczyszczonej na kilka godzin.

Po drugie, mieszanka sody oczyszczonej i octu działa dobrze.Razem zmyją cały brud i osady z włókien.Wystarczy wsypać sodę oczyszczoną do bębna podczas prania zamiast proszku.

Po trzecie, dodanie filiżanki białego octu do pralki podczas ostatniego płukania również pomoże przywrócić miękkość.Usunie on pozostałości chemiczne, które usztywniają tkaninę.

Po czwarte, czasami przyczyną jest zbyt krótki czas prania.Zwiększ długość cyklu, aby prześcieradła były dobrze wyprane.

Po piąte nie przeładowuj pralki , w przeciwnym razie rzeczy nie będą prane prawidłowo.Pierz rzeczy w małych partiach.

Po szóste, aby 'ubić’ tkaninę, można włożyć piłki tenisowe do pralki wraz z praniem.To sprawi, że prześcieradła będą puszyste.

Po siódme, wysusz pościel na świeżym powietrzu.Słońce i wiatr sprawią, że tkanina będzie miękka.

Po ósme, kupuj wysokiej jakości pościel wykonaną z naturalnych tkanin.Przy odpowiedniej pielęgnacji z czasem stanie się bardziej miękki.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten