Strona głównaCiekawyJak przedłużyć żywotność gąbki do mycia naczyń: dlaczego mądre gospodynie domowe ścinają...

Jak przedłużyć żywotność gąbki do mycia naczyń: dlaczego mądre gospodynie domowe ścinają róg

Jak wiadomo, gąbkę do mycia naczyń należy wymieniać co najmniej raz w tygodniu.I jest to prawdą, nawet jeśli dokładnie wypłuczesz ją po użyciu, potraktujesz sodą oczyszczoną, octem lub zdezynfekujesz w kuchence mikrofalowej.Możliwe jest jednak przedłużenie żywotności tego przedmiotu, aby nadal z niego korzystać.

Niestety, wszystkie te procedury mogą zabić nie więcej niż 60 procent bakterii, które intensywnie namnażają się w ciepłym, wilgotnym środowisku gąbki.Tak więc bez względu na to, jak żałosne jest wyrzucanie pozornie czystej gąbki, jest to konieczne dla zachowania higieny.

Istnieje sprytny sposób na przedłużenie żywotności starej gąbki bez narażania zdrowia.Wystarczy odciąć róg gąbki, aby wizualnie wskazać , że nie nadaje się ona już do mycia naczyń.

’Oznaczona’ gąbka powinna być przechowywana oddzielnie pod zlewem.Od tej pory można jej używać tylko do brudnych prac , np. mycia kół rowerowych, czyszczenia kosza, muszli klozetowej itp.Takiej gąbki nie będzie już szkoda wyrzucić, bo będzie w pełni spełniać swoje zadanie.

Ta prosta metoda przedłuży żywotność starych gąbek do mycia naczyń.Koniecznie spróbuj!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten