Strona głównaCiekawyJak pozbyć się zapachu stęchlizny z ręczników: dwie porady od doświadczonych hostess

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ręczników: dwie porady od doświadczonych hostess

Zima jest słusznie uważana za najtrudniejszą porę roku do prania.W końcu w zimnym klimacie i częstych opadach deszczu lub śniegu mokre pranie po prostu nie ma czasu na naturalne wyschnięcie.A jeśli ubrania lub ręczniki pozostają mokre przez długi czas, ich włókna zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach.Jak zapobiec takiemu rozwojowi wypadków? Istnieje kilka skutecznych sztuczek.

Ze względu na mroźną zimę, bielizna, a zwłaszcza grube bawełniane ręczniki, bardzo długo schną po praniu.A pozostawanie mokrym przez długi czas prowadzi do powstawania nieprzyjemnych zapachów we włóknach tkaniny.

Aby tego uniknąć, należy zwrócić szczególną uwagę na suszenie ręczników po użyciu, nie pozostawiając ich wilgotnych.Regularne suszenie na zewnątrz pomoże zapobiec nasilaniu się zapachu.

Po pierwsze, możesz dodać wodorowęglan sodu i biały ocet do pralki podczas prania , co dezynfekuje pranie i same urządzenia, powstrzymując nieprzyjemne zapachy.Niestety, soda oczyszczona nie może być używana we wszystkich pralkach, więc wystarczy ocet.

Po drugie, moczenie ręczników przez 48 godzin w mieszaninie wody i octu przed rozwieszeniem do wyschnięcia na zewnątrz pomoże.Pomoże to pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.Zamiast octu można również użyć sody oczyszczonej.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten