Strona głównaCiekawyJak pozbyć się starego zapachu w szafie: kredowa sztuczka od doświadczonych hostess

Jak pozbyć się starego zapachu w szafie: kredowa sztuczka od doświadczonych hostess

Podstępna wilgoć czająca się w głębi naszych szaf często psuje życie, zamieniając ulubione ubrania w śmierdzące szmaty.Ale łatwo jest walczyć z tą plagą! Wymaga tylko jednego dostępnego środka, który znajdzie niemal każda gospodyni domowa.

Okazuje się, że jeśli umieścisz zwykłą kredę w szafkach i skrzyniach, zapachy przestają się pojawiać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Z czasem ludzie rozwiązali tę zagadkę i zdali sobie sprawę, skąd bierze się ten efekt.

Przyczyną nieprzyjemnych zapachów jest gromadzenie się wilgoci, która tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii.Kreda ma magiczną zdolność pochłaniania nadmiaru wilgoci, nie dając bakteriom szansy.

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w szafie, wystarczy umieścić kawałki kredy w rogach.Możesz też umieścić kredę w woreczkach na wieszakach obok ubrań.Najważniejszą rzeczą jest zmiana tego cudownego środka co sześć miesięcy.A potem zapomnij o problemie nieprzyjemnych zapachów raz na zawsze!

Dwa kolejne proste sposoby na odświeżenie ubrań :

 • Pozostaw rzeczy na noc na świeżym powietrzu.Chłód nocy i czyste powietrze magicznie usuną wszelkie obce zapachy do rana.Najważniejsze to upewnić się, że w nocy nie będzie padać.
 • Namocz rzeczy przez pół godziny w misce z wodą i dodatkiem octu stołowego.Ocet ma silne właściwości antybakteryjne i zabija wszystkie bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.Po namoczeniu rzeczy należy dobrze wypłukać i wysuszyć.
 • Łukasz Simon
  Łukasz Simon
  Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
  RELATED ARTICLES

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Am beliebtesten