Strona głównaCiekawyJak myć naczynia bez detergentu: 4 sprytne sposoby od doświadczonych hostess

Jak myć naczynia bez detergentu: 4 sprytne sposoby od doświadczonych hostess

Wielu z nas nie myśli o zmywaniu naczyń bez użycia specjalnych detergentów.Wydaje się, że bez chemii nie da się pozbyć tłuszczu i brudu.Ale tak nie jest! Przecież jeszcze przed wynalezieniem chemii gospodarczej ludzie doskonale radzili sobie z myciem naczyń za pomocą naturalnych środków.A dziś, znajdując się bez zwykłego detergentu, możemy uciec się do starych dziadkowych sposobów.

Jesteśmy przyzwyczajeni do mycia naczyń specjalnymi detergentami.Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie ma ich pod ręką, można skorzystać z naturalnych środków czyszczących.Okazuje się, że najzwyklejsze produkty – gorąca woda, soda oczyszczona, ocet, a nawet popiół – doskonale czyszczą naczynia.Nie powinieneś się więc denerwować, jeśli nagle zostaniesz bez chemii.

Po pierwsze, gorąca woda jest bardzo pomocna.Namocz brudne naczynia przez pół godziny, a brud zmyje się zwykłą gąbką.

Po drugie, można użyć octu stołowego – rozcieńczyć go z wodą w proporcji dwóch łyżek stołowych na szklankę ciepłej wody i spryskać nim naczynia.

Po trzecie, soda oczyszczona wykonuje dobrą robotę.Wystarczy nałożyć pastę na naczynia i pocierać.Proszek musztardowy również załatwi sprawę.

Po czwarte, jeśli jesteś na wsi, weź trochę popiołu z pieca.Wymieszaj go z wodą i nałóż na tłuste naczynia.

W ten sposób nawet bez chemii można wyczyścić wszelkie zabrudzenia na talerzach i garnkach.Kluczem jest wykorzystanie mocy naturalnych środków czyszczących!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten