Strona głównaDla gospodyni domowejJak doświadczone hostessy używają folii spożywczej: 10 domowych i kuchennych trików DIY

Jak doświadczone hostessy używają folii spożywczej: 10 domowych i kuchennych trików DIY

Folia spożywcza lub folia stretch jest dziś w każdym domu.Zwykle używamy jej do pakowania i przechowywania żywności.Okazuje się jednak, że ten cudowny materiał może być wykorzystywany znacznie szerzej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.Oto 10 ciekawych pomysłów.

Po pierwsze, folia może być użyta do owinięcia szklanki z sokiem lub innego napoju dla dziecka poprzez przełożenie przez nią rurki.Zapobiegnie to wylaniu się płynu, nawet jeśli dziecko przypadkowo odwróci pojemnik do góry dnem.

Po drugie, owinięcie folii spożywczej wokół pokrywki słoika przed jego otwarciem może znacznie ułatwić jego obsługę.Wynikająca z tego lepsza przyczepność pomoże szybko obsłużyć nawet najciaśniejszą pokrywkę.

Po trzecie, jeśli chcesz zrobić idealne jajko sadzone bez zbytniego zamieszania, umieść surowe jajko w rolce folii spożywczej i zanurz je we wrzącej wodzie na kilka minut.

Po czwarte, aby przedłużyć świeżość bananów o kilka dni, wystarczy owinąć ich nóżki folią spożywczą.

Po piąte, owijając pojemnik podczas ubijania, nie musisz się martwić o rozpryskiwanie i utrzymujesz kuchnię w czystości.

Po szóste, prosta pułapka na komary wykonana ze szklanki z przynętą na dnie i krawędzią owiniętą folią spożywczą z małymi otworami.Owady wlecą do środka i nie będą mogły się wydostać.

Po siódme, owinięcie folii wokół tubek z kosmetykami przed podróżą może zabezpieczyć rzeczy w walizce na wypadek wycieku.

Po ósme, szklane półki w lodówce pozostaną dłużej czyste, jeśli zostaną owinięte folią spożywczą.

Po dziewiąte, przykrywając nie w pełni dojrzałe owoce folią, można stworzyć dla nich warunki szklarniowe i przyspieszyć proces dojrzewania.

Po dziesiąte, owijając trzonki łopat lub grabi folią, można chronić dłonie podczas pracy w chacie lub w ogrodzie.

Jak widać, zakres zastosowania tego prostego materiału jest znacznie szerszy niż wydaje się na pierwszy rzut oka!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten