Strona głównaCiekawyJak doświadczone gospodynie domowe używają nadtlenku wodoru w domu i w domu:...

Jak doświadczone gospodynie domowe używają nadtlenku wodoru w domu i w domu: 7 przydatnych lifehacków

Nadtlenek wodoru to niesamowity środek, który może się przydać nie tylko w leczeniu ran, ale także w domu.Jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia, a przy tym ma silne właściwości oczyszczające i wybielające.Przyjrzyjmy się 7 sposobom wykorzystania nadtlenku wodoru w domu.

Po pierwsze, można go dodawać podczas prania , aby nadać białym rzeczom bogatszy kolor.Już 1 filiżanka produktu w bębnie pralki wyraźnie rozjaśni pościel.

Po drugie, nadtlenek wodoru jest wygodny do dezynfekcji gąbek do mycia naczyń.Konieczne jest namoczenie gąbki w mieszaninie nadtlenku i wody przez 10 minut – po tej procedurze można jej użyć ponownie.

Po trzecie, jest to doskonały środek do usuwania rdzy z narzędzi, zabawek i innych przedmiotów.Miesza się go z kamieniem nazębnym i sodą oczyszczoną w pastę i pozostawia na powierzchni na godzinę.

Po czwarte, nadtlenek może być używany do czyszczenia i dezynfekcji drewnianych desek do krojenia – wystarczy potraktować je 3% roztworem przez 10-20 minut, a następnie wyczyścić.

Po piąte, jest to przyjazny dla środowiska sposób czyszczenia luster i szkła bez smug – wystarczy spryskać nierozcieńczonym nadtlenkiem i wytrzeć.

Po szóste, może być również stosowany do czyszczenia płytek z brudu i zanieczyszczeń.Mieszanka z sodą oczyszczoną pozostawiona na 5 minut przed czyszczeniem działa dobrze.

Po siódme, nadtlenek może zabić zarazki i bakterie w muszli klozetowej.Wystarczy wlać pół szklanki środka i pozostawić na 30 minut przed czyszczeniem za pomocą falbany.

Jak widać, nadtlenek wodoru jest uniwersalnym pomocnikiem w domu, trzeba tylko zrozumieć specyfikę jego stosowania.Polecam trzymać ten środek w apteczce na półce!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten