Strona głównaCiekawyJak doświadczone gospodynie domowe usuwają nieprzyjemny zapach z naczyń: 3 skuteczne metody

Jak doświadczone gospodynie domowe usuwają nieprzyjemny zapach z naczyń: 3 skuteczne metody

Nie jest tajemnicą, że gotowanie często pozostawia niezbyt przyjemne zapachy na naczyniach kuchennych.Dotyczy to zwłaszcza ryb, cebuli i czosnku.Jak pozbyć się ich szybko i skutecznie, bez specjalnego wysiłku? Przyjrzyjmy się trzem niezawodnym sposobom!

Po pierwsze, porozmawiajmy o deskach.Aby zapobiec wchłanianiu nieprzyjemnych zapachów podczas gotowania, przetrzyj deskę cytryną przed i po kontakcie z pachnącymi potrawami.Jeśli zapachy są już osadzone w drewnie, namocz deskę w roztworze octu lub soli.Zużyty napar z herbaty i mleko również nadają się do dezynfekcji.

Po drugie, zwróćmy uwagę na patelnie.Przed smażeniem ryby lub mięsa, na rozgrzaną patelnię wrzućmy cytrynę lub ziemniaki – stłumi to zapach podczas gotowania.Po uprażeniu ziaren kawy pomocna będzie soda oczyszczona lub natarcie proszkiem musztardowym.

Po trzecie, plastikowe i ceramiczne naczynia można odświeżyć octem, węglem drzewnym, kawą lub nawet gazetą.Wystarczy umieścić wybrany produkt na naczyniach na kilka godzin, a zapachy magicznie znikną.

Te wypróbowane i przetestowane sztuczki pomogą ci zawsze mieć świeże i aromatyczne przybory kuchenne bez większego kłopotu!

.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten