Strona głównaWłasnymi rękamiDoświadczeni ogrodnicy warzywni nie na próżno zachowują łuski nasion jako oczko w...

Doświadczeni ogrodnicy warzywni nie na próżno zachowują łuski nasion jako oczko w głowie: będziesz zszokowany ich ogromną przydatnością

Łuski słonecznika są używane przez doświadczonych ogrodników do uprawy roślin ogrodowych i warzywnych, ponieważ pomagają zwiększyć plony i chronić rośliny.

Mogą być używane jako kompost i ściółka.Łuski nasion są również doskonałym popiołem, który pomaga zmniejszyć kwasowość gleby, tłumi infekcje grzybicze i poprawia strukturę gleby.

Celuloza zawarta w łusce zatrzymuje wilgoć w glebie przez długi czas.Grubość warstwy ściółki powinna wynosić od dwóch do trzech centymetrów, w tym przypadku stanie się ona barierą dla chwastów, które nie będą mogły łatwo się przez nią przedostać.

Ponadto roztwór popiołu z łusek słonecznika pomoże pozbyć się szkodników, w tym gąsienic i mszyc.

Szklankę popiołu wsypuje się do dziesięciu litrów wody, nalega na pół dnia i spryskuje rośliny.Ślimaki i larwy stonki ziemniaczanej znikną, jeśli zostaną posypane suchym popiołem, pisze strona internetowa 'Mega Ogorod’.

Wcześniej okazało się, dlaczego hodowcy daczy nigdy nie wyrzucają drewnianych patyczków po lodach.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten