Strona głównaCiekawyDlaczego nie powinieneś wyrzucać skórki ogórka: używaj jej do celów kosmetycznych

Dlaczego nie powinieneś wyrzucać skórki ogórka: używaj jej do celów kosmetycznych

Wiele osób jest przyzwyczajonych do odcinania i wyrzucania skórki ogórka przed jego użyciem, uważając ją za twardą i niejadalną.Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ skórki ogórków mają wyjątkowe korzyści zdrowotne, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Doświadczone gospodynie domowe od dawna doceniają potencjał skórki ogórka, ponieważ zawiera ona cały kompleks witamin, minerałów i innych cennych składników odżywczych.Właśnie dlatego skórka może i powinna być wykorzystywana do produkcji naturalnych domowych kosmetyków, które znacząco poprawią kondycję skóry.

W tym celu skórkę ogórka należy rozdrobnić w blenderze na jednolitą masę.Następnie wymieszać ze śmietaną lub jogurtem , dodać miód i kilka kropli odpowiedniego olejku eterycznego.

Powstałą maseczkę należy nałożyć na oczyszczoną twarz na 15 minut , a następnie zmyć ciepłą wodą.Powtarzanie tego zabiegu dwa razy w tygodniu wyraźnie odmłodzi i poprawi stan skóry.

Tak więc skórka z ogórka jest cennym naturalnym produktem, którego nigdy nie należy wyrzucać.Używając jej prawidłowo, można stworzyć skuteczne produkty kosmetyczne w domowej kuchni.

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten