Strona głównaCiekawyDlaczego doświadczone gospodynie domowe dodają mleko do wody do mycia podłóg: wskazówki...

Dlaczego doświadczone gospodynie domowe dodają mleko do wody do mycia podłóg: wskazówki od naszych przodków

Regularne czyszczenie na mokro jest kluczem do czystego i przytulnego domu.Jednak zakup specjalnych detergentów nie zawsze jest uzasadniony.W rzeczywistości możliwe jest skuteczne czyszczenie podłogi za pomocą produktów, które są do dyspozycji każdej gospodyni domowej i kosztują grosze.

Przyjrzyjmy się 3 opcjom dodatków, które pomogą Ci z łatwością mopować podłogę.

Po pierwsze, świetnym pomocnikiem w czyszczeniu będzie zwykła sól kuchenna.Jedna łyżka soli na wiadro wody wystarczy, aby osiągnąć efekt.Roztwór ten może być stosowany do pełnego czyszczenia każdej podłogi, w tym linoleum.

Po drugie, na ratunek przyjdzie gliceryna.Nie tylko doskonale czyści, ale także chroni podłogi przed szybkim zabrudzeniem, ponieważ zapobiega osadzaniu się kurzu.Użyj 1 łyżki.łyżki gliceryny na wiadro wody.

Po trzecie, doskonałym środkiem do polerowania linoleum będzie zwykłe mleko.Wymieszaj je z wodą w równych proporcjach, umyj podłogę tym roztworem, a następnie wytrzyj ją do sucha czystą szmatką.Mieszanka mleka nada podłodze połysk.

Jak widać, aby idealnie wyczyścić podłogę w domu, nie trzeba kupować drogich środków chemicznych.Wystarczy zastosować powyższe kulinarne 'sztuczki’!

Łukasz Simon
Łukasz Simon
Witaj drogi czytelniku. Dziękuję za odwiedzenie mojej kolumny. Wszystko, co piszę, znalazłem w Internecie i sam wypróbowałem. Mam nadzieję, że Ci się podobało i wrócisz ponownie!
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Am beliebtesten